למשל, שימוש שיניים תותבות נשלפות (עם כל הבעייתיות הנלווית להן), ניתוח הרמת סינוס, הליכי השתלת עצם, טיפולי השתלות הדרגתיים, כואבים ומתמשכים וכן הלאה. פרוצדורת השתלת שיניים בכל הפה, למעשה, פירושה, תחילתו של עידן חדש עבור הסובלים מאובדן שיניים נרחב! אז מה כל כך מיוחד בהליך הזה, ומדוע הוא מושך אליו כל כך הרבה מטופלים?


השתלת שיניים בכל הפה - מה כל כך מיוחד בה?

היכולות הרפואיות וטכנולוגיות העומדות כיום לרשות רפואת השיניים המודרנית מאפשרות השגת תוצאות, אשר בעבר נחשבו לפרי הדמיון בלבד - החלפתן של שיניים פגומות או חסרות באופן אסתטי, מתפקד, עמיד ומהיר. כיום, מצויים טיפולי השתלות השיניים ברמה גבוהה הרבה יותר מזו בה היו בעבר ומבוצעים באמצעות מכשור רפואי עדכני ומשוכלל, כך שאין זה מפתיע כי מטופלים רבים בוחרים דווקא בהליך השתלת השיניים כחלק המרכזי בפרוצדורות שיקום פיהם והחזרת שיניהם למצב אסתטי, ולא פחות חשוב מכך - מתפקד.


השנים האחרונות העלו לתודעת הציבור את השתלות השיניים הנרחבות, הכוללות החלפה של מרבית או כל או השיניים שבפי המטופל, וזאת, לעומת השתל הדנטאלי שהיה נהוג בעבר ומיקם שן אחת מלאכותית ובודדת בפיו של המטופל בכל השתלה. אין ספק כי השתלת שיניים בכל הפה קיצרה בצורה ניכרת את התהליך אותו נאלץ לעבור מטופל שסבל מאובדן נרחב ומאסיבי של שיניים, כמו גם את כמות הסבל בה נאלץ המטופל לעמוד.


מגוון גישות של השתלות שיניים בכל הפה

כיום, קיימות מספר שיטות/גישות השתלת שיניים, חלקן ממוקדות באותו תחום ייחודי העוסק בהשתלת השיניים בכל הפה. אל מול הטכניקה הקלאסית (אשר עד לא מזמן, נחשבה גם ליעילה ביותר בהשגת התוצאות לטווח הארוך ובהתאמה האישית) השתלת שיניים באמצעות שתל דנטאלי בודד וייעודי ובודד עבור כל שן מלאכותית, התפתחו גישות השתלת שיניים נוספות, המאפשרות כיום למטופלים ליהנות מהשיניים המלאכותיות.


גם במקרים בהם קיים מחסור בעצם הלסת שאליה מתחבר השתל. בדרך זו, ניתן לבצע הרמות סינוס בלסת עליונה או השתלות שיניים בזאליות בלסת התחתונה, תוך שימוש בשתלי דיסק, אשר אינם זקוקים לעיגון ולקיבוע לעצם.


שיטה נוספת הפופולארית בימינו, היא פרוצדורת השתלת השיניים ביום אחד ( All on 4 / 6 / 8). בשיטה זו מושתל מספר שתלים מצומצם, כאשר על כל שתל כזה מולבש גשר הכולל מספר שיניים מלאכותיות. כך שעקרונית, ניתן להשלים את הטיפול כולו ביום טיפול בודד, ולצאת, בסיומו של היום כשאתם מתחדשים בשיניים חדשות, אסתטיות ומתפקדות.


רוצים להתייעץ עם פרופ' בן עמר – מומחה בהשתלות? חייגו: 072-3270504


על מה חשוב לשים דגש בבחירת רופא?

אין ספק כי לזכות השתלות השיניים המודרניות עומדים יתרונות רבים, וכי מדובר על, לא פחות, מההתפתחות הגדולה ביותר אותה ידע תחום הרפואה הדנטאלית מזה זמן רב.


אולם, לגישה זו, יש גם גישה אחרת, קיימים גם חסרונות. למשל, קריסה של השתל הדנטאלי בשל עומס רב מידי המופעל עליו, עיגון או איחוי כושלים של שתל בשל ביצוע מהיר של הטיפול, התפתחותם של זיהומים ודלקות באזורי ההשתלה ובעיות נוספות, אשר מרביתן, יכולות להימנע על ידי בחירה מדוקדקת של הרופא המטפל, בחינת התמחותו בתחום וקבלת המלצות של מטופלים קודמים עליו. כמובן שישנם אירועים ותקלות שהם תוצאה של פורס מאז'ור, אולם, ככלל, כשמדובר על השתלת שיניים בכל הפה, מרבית החסרונות נעלמים, כאשר המדובר ברופא המתמחה בהשתלות מסוג זה.

לצפייה בשירותי השתלות השיניים שלנו הקליקו כאן