מה זה ציפוי שיניים?


ציפוי שיניים הוא אחד הטיפולים הנפוצים בעולם האסתטיקה הדנטלית. הטיפול כולל הדבקה של חומר ציפוי מיוחד לחלקה הקדמי של השן, שבסופו האדם נהנה משיניים לבנות, מסודרות יותר ומבריקות. חשוב לציין כי מדובר בטיפול אסתטי בלבד ולא בטיפול רפואי או שיקומי. כמו כן, הוא לא מהווה תחליף ליישור שיניים, אך יכול בהחלט לשנות מבחינה וויזואלית את פרופורציות השיניים ובהתאם להעניק מראה ישר והרמוני יותר.

לאילו אנשים מתאים טיפול ציפוי שיניים בתל אביב ובכלל?  • לכל מי שמעוניין לבדוק אפשרות של הלבנת שיניים
  • לכל מי שהשיניים שלו במצב טוב יחסית מבחינה בריאותית, אולם מכילות כתמים, א-סימטריה ועוד.
  • לכל מי שזקוק לשינוי אסתטי של הפרופורציות במראה\גודל השיניים, מכל סיבה שהיא.
בכל אופן, מומלץ לכל אדם המתאפיין באחד הפרמטרים שציינו לעיל (או יותר) להגיע לפגישת יעוץ בנוגע לטיפול ציפוי שיניים בת"א. במידת הצורך, הרופא ימליץ על פרוצדורה שיקומית שונה המותאמת אישית למטופל.

ובפרט, מהו ציפוי חרסינה?


ציפוי חרסינה הינו ציפוי שן כאמור, אולם הוא מורכב מחרסינה דקה, המאפשרת פגיעה מינימאלית של השן שעליה יודבקו הציפויים וכן, המראה שלה הינו מאוד טבעי וחלק. בפרט, חשוב להבין כי בשיטות אחרות של ציפויי שן, יש צורך בשיוף יחסית מאסיבי של השן שעליה יודבק הציפוי, בהתאם לעובי הציפוי ולסוג השן המסוימת. אולם, ציפוי החרסינה מאפשר להסיר שכבה דקה בלבד (לרוב, הסרה רק של הזגוגית) והדבקה של הציפוי, כמעט ללא שלבי ביניים שונים.

למי מתאים ציפוי חרסינה לשיניים בתל אביב ובכלל?


  • אנשים הזקוקים לשינוי אסתטי בשיניים הקדמיות
  • אנשים שלהם מרווחים בולטים לעין בין השיניים הקדמיות, הפוגעים באסתטיות החיוך.
  • אנשים שלהם פגמים קלים במראה השן (כמו כתמים על הזגוגית ועוד)
  • אנשים שצורת השיניים הקדמיות שלהם נפגעו מכל סיבה.

למי הטיפול לא מיועד?


קיימים סוגים שונים של ציפויי שיניים מחרסינה וככל עוד שהציפוי עבה ועמיד יותר, כך גם המחיר עולה בהתאם. לכן, ייתכן והטיפול לא יתאים למי שזקוק לציפוי שאיננו שקוף עקב עלות גבוהה יחסית. בנוסף, ציפוי החרסינה הינו עדין יותר ולכן מחייב דיוק מושלם בכת ההדבקה על השן וכמעט שאיננו ניתן לתיקון. כמו כן, הסרה של הציפוי גם היא קשה יחסית לביצוע. לכן לסיכום, ציפוי החרסינה לשן איננו מומלץ למי שזקוק לטיפול שיקומי עמוק ולמי שייתכן ויצטרך טיפולי שיניים תדירים (שאינם נוגעים לציפוי).

איך לבחור מרפאה לציפוי השיניים?


טיפול ציפוי שיניים בתל אביב ובפרט, ציפוי חרסינה לשיניים בתל אביב מחייב בחירה של רופא שיניים אמין ומדויק, שיוכל להתאים ללקוח את הציפוי המתאים ובעיקר, כזה שלא ייאלץ את הלקוח\ה לפנות לתיקון מסובך לאחר מכן. כמו כן, שלב הייעוץ הינו קריטי, שכן כפי שניתן להבין מכל האמור לעיל, ציפוי שיניים הוא איננו טיפול המומלץ בכל מצב וכל שכן, ציפוי שיניים חרסינה.


במרפאה של
פרופ' בן-עמר אריאל תוכלו למצוא מגוון טיפולים מותאמים שיעניקו לכם את החיוך שעליו תמיד חלמתם! צרו קשר בהקדם.

מתעניינים בכתרים אסטטים לשיניים? קיראו מידע חשוב כאן