פרופ' בן-עמר אריאל - רופא שיניים בתל אביב
 
 
 
 
 
5
1 חוות דעת
 
 
 
 
ויצמן 14 תל אביב,
קומה 14, חדר 1405
מגדל המרפאות
הצמוד לביה"ח איכילוב
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3270504
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סתימה בשן בתל אביב והמרכז

 

סתימה ושחזור

 
כמעט לכולנו ישנן כמה וכמה סתימות בשיניים. בדרך כלל אנחנו זקוקים להם בגלל העששת שהתפתחה בפה. מה היא למעשה העששת? איך היא מתפתחת וכיצד מזהים אותה ומטפלים בה?

עששת זוהי המחלה של העולם המערבי. מדובר למעשה בחיידקים אשר ניזונים מסוכרים ומעמילן והם מפרקים את אותם שיירי מזון מהשיניים תוך שהם מפרישים חומצות על השן. החיידקים הללו לא אוהבים את שכבת האמייל המצפה את השיניים ועל כן הם מחפשים חריצים או חורים דרכם יוכלו לחדור אל מתחת לציפוי האמייל ולהגיע אל חומר השן – הדנטין. הדנטין זהו בעצם החומר העיקרי של השן ואותו הם מפרקים בעבודה עקבית ובקלות יתירה - יש לציין.

במקרים רבים הרופא מאתר חור קטן ותמים, אך כאשר הוא מתחיל לסלק את העששת הוא מגלה כי בפנים ישנו חור גדול בחומר השן.
 

עששת – לא נעים להכיר!

 
איך נראית העששת? העששת היא בדרך כלל בצבע חום, שחור ולעיתים צהוב. כאשר הרופא בודק את השן הוא עושה שימוש במחדר שזהו מכשיר חד. כאשר השן בריאה הוא לא יצליח לחדור אל חומר השן, אך כאשר השן כבר נגועה בעששת, אזי המכשיר יחדור בקלות אל תוך האזור העששתי. להבדיל משן בריאה, שם יש צורך במקדח יהלום קשה ובמהירות גבוהה מאוד על מנת לקדוח בו, הרי שהשן הנגועה היא רכה מאוד. זה אחד הסימנים המובהקים ביותר המעידים כי השן חולה וזקוקה לטיפול.
 

סותמים את החור

 
הטיפול מתחיל בכך שהרופא מסלק את החומר העששתי מהשן, זאת בעזרת מקדח מהיר תוך שימוש עם מים על מנת למנוע נזקים לעצב בעקבות החימום הנוצר מהמקדח. לאחר שהרופא מגיע אל חומר שן בריא שהוא ללא צבע והוא בעל קשיחות גבוהה, הוא ישחזר את השן באמצעות סתימה מתאימה. כיום מבצעים את הסתימות באמצעות חומרים שהם בצבע השן כך כמעט ולא מבדילים בין הסתימה לבין חומר השן.

גם לאחר ביצוע השחזור, חובה לשמור על היגיינת הפה כדי להגן על השן מפני חיידקים שעשויים להתחפר מתחת לשחזור ולהמשיך בתהליך העששתי.

טיפול נכון ע"י רופא מומחה יחזירו לשן את המראה והתפקוד הבריאים.
 
סתימה בשן בתל אביב - פרופ' בן-עמר